Urbanistyka

 • Brygada Urbanistyczno-Architektoniczna – BUA

  BUA to grupa studentów, którzy postanowili, że chcą robić coś więcej, niż tylko studiować. Architektura i urbanistyka to zbyt ważne tematy żeby tak po prostu ograniczać się do tego, co oferuje nam program nauczania. Żeby chwycić branżę i być jak najlepszymi projektantami w przyszłości, czerpiemy doświadczenie z wielu różnych źródeł.

 • Koło Naukowe Hulaj Urban Squad

  Naszą pasją jest doświadczanie miasta we wszelkich jego odsłonach, w szczególności architektury, urbanistyki, ekologicznych form transportu miejskiego, dziedzictwa kulturowego i jego historii.
  Uwielbiamy poznawać nowe miejsca, jeżeli doliczyć do tego trochę wysiłku fizycznego i odhaczenia w tym tygodniu bycia na siłowni, naszym zdaniem warto!
  Poprzez nasze wyjazdy chcemy rozwijać się i wzbogacać naszą wiedzę oraz umiejętności z zakresu historii i teorii architektury i urbanistyki oraz wszystkimi związanych z tymi tematami zagadnień.

 • Laboratorium Ewolucji Miejskich "LEM-ur"

  "Laboratorium Ewolucji Miejskich - koło naukowe studentów Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej oraz Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego
  "

 • Studenckie Koło naukowe "TUP Młodzi"

  SKN TUP Młodzi pomyślane jest jako platforma integrująca studentów Politechniki Gdańskiej zainteresowanych poszerzaniem swoich profesjonalnych zainteresowań nad światowymi trendami w zakresie planowania urbanistycznego i przestrzennego. Do głównych narzędzi pracy Koła należą wyjazdy studialne i spotkania warsztatowe, których przygotowanie, przeprowadzenie i podsumowanie staje się przyczyna poszerzonych studiów badawczych oraz rozwoju umiejętności zawodowych.

 • Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej

  Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej działa w Instytucie Geografii Uniwersytetu Gdańskiego przy ulicy Bażyńskiego 4 w Gdańsku.